RSS

You can replace this text by going to "Layout" and then "Page Elements" section. Edit " About "

Hortobágyi hústalan palacsinta.



A töltelékhez:
1 kis fej hagyma
1 közepes fej karfiol
1 közepes cukkíni
1 közepes padlizsán
1 kis cs. Petrezselyemzöld
pirospaprika, só, bors


A karfiolt rózsáira szedem, megmosom, a padlizsánt meghámozom, kisebb kockákra vágom, a cukkínivel szintén így teszek. Olajon hagymát pirítok, ráteszem a padlizsánt, cukkínit, karfiolt, kicsit megfuttatom, majd sózom, borsozom, és felöntöm annyi lével, hogy éppen a feléig érjen a zöldségeknek. 2 ek pirospaprikát teszek hozzá, majd fedő alatt lassú tűzön puhára párolom addig, míg elfövi a levét és egy pörköltszerű ragut nem kapok. Ha elkészült, ezt ledarálom, hozzáteszem a petrezselyem zöldet.

A palacsintához:
3 dl tej
2dl szóda
Liszt
1-2 ek olaj
1 csipet só.
1 ek kukoricakeményítő

A tejet és szódát összekeverem, majd beleteszem a keményítőt és a lisztet egészen addig, míg sűrű, tejszínszerű masszát nem kapok. Beleteszem a sót és az olajat, majd palacsintasütőben vékony palacsintát csinálók belőle.

A palacsintatészták közepére helyezem a ragut, majd kis batyukat csinálok belőle úgy, hogy a két végét betömködöm, mintha töltött káposztát  csinálnék. Egy tűzálló tálban egymás mellé teszem őket, majd a tetejét megöntözöm tejföllel és kb. 40 percig előmelegített sütőben megsütöm.

Jó étvágyat!

  • Digg
  • Del.icio.us
  • StumbleUpon
  • Reddit
  • RSS

Tél és az ünnepek

Sokunkban megfogalmazódhat a kérdés, mi van a vegákkal télen?

Hiszen télen igencsak lekorlátozódik a fogyasztható zöldségek köre. Mit együnk ilyenkor? Aztán itt vannak az ünnepek. Mi van a hallal? Mi van a kocsonyával? Erre igyekszem pár receptet, ötletet adni.

Kocsonya. Először is ragadozó koromban imádtam a kocsonyát. Sokáig gondolkodtam azon, mi is legyen ezután?
A megoldás egyszerű. Növényi zselésítő anyag. Bio boltokban lehet kapni, agar-agar-ról pedig már ne is beszéljünk, ami bár nem olcsó, de nagyon hatásos zselésítő. Ezekkel a készítményekkel készítettem el a kocsonyát az alábbi ételből.

Zöldségleves

Hozzávalók 4 személyre.
4-5 db sárgarépa
2-3 db fehérrépa
1 kis fej zeller
1 kis fej hagyma
1 cikk karalábé
1-2 fej burgonya
Petrezselyem zöldje
Ételízesítő (vegeta és tsi)
Lustábbak kész leveszöldségként is megvehetik.

A zöldséget (hagyma kivételével) apróra vágom, a répákat kb. kisujjnyi szeletekre, a burgonyát közepes kockára, a zellert és a karalábét én felaprítom, de bátran, egészben is bele lehet tenni. Azért előnyös aprítani, mert hamarabb kész van és dinsztelésnél is sokkal könnyebb vele dolgozni. Kevés olajat hevítek, majd ráöntöm a zöldségeket, amiket addig pirítok rajta, míg a répának érdekes, karamell szerű illata nem lesz. Ha ez megtörtént, öntsük fel tetszőleges mennyiségű vízzel, majd rakjuk bele a hagymát és tetszőleges petrezselyem zöldet, vegetát ízlés szerint, majd fedő alatt először rottyantsuk fel, majd kis lángon főzzük 20-30 percig. Ízlés szerint levesbetétként rizset, durumtarhonyát-levestésztát használhatunk. .

Ehhez a leveshez zselésítő anyagot keverve máris kész a zöldségkocsonya!

Az ünnepek gyorsan teltek. Leginkább a 2,5 éves kislányom körül forgott, hiszen igyekeztünk azon lenni, hogy leginkább neki legyen ünnep az ünnep. A párom mindenféle házi készítésű ajándékot barkácsolt, amelyről a kreacio.blogspot.com címen olvashattok többet, a konyha pedig az én birodalmam lett. Hogy mi készült karácsonyra?

Töltött bugronya:
Hozzávalók:
Fejenként 2 nagy fej burgonya
1-2 szál nagyobb sárgarépa
1 (lehetőleg füstölt) tömlős sajtkrém (pl camping, vagy karaván)
5-10 dkg reszelt sajt
só, bors

 burgonyákat ketté vágom, félig megfőzöm sós vízben. Ha főzés közben a villát beleszúrom, az könnyen belemegy, de nem jön le róla, akkor kiveszem, lehűtöm, majd a közepét mélyen kikaparom egy tálba. A répát megfőzöm sós vízben., ha megpuhult összetöröm villával, összekeverem a már kikapart krumplival, majd összedolgozom vele. Hozzáadom a sajtkrémet, sajtot reszelek bele, kicsit melegítem gázom, míg a sajt meg nem olvad. Ezt a keveréket visszatöltöm a krumpliba, amit kivajazott tepsibe tettem előtte, majd sajtot szórok rá és 30 perc alatt készre sütöm. Köretként, főételként is kiváló.

Puliszkatekercs
Hozzávalók:
Fél bögre kukoricadara
1 füstölt sajtkrém.(vagy sima sajtrkém)
10 dkg füstölt sajt
Só, bors, olaj.

A puliszkát 3x mennyiségű vízzel megfőzöm, majd hozzákeverek kevés olajat (vagy vajat), majd folpackot terítek le egy 4szügletű tepsi aljában, erre öntöm a puliszkát, majd hagyom kihűlni úgy, hogy figyelek rá, hogy még meleg (de ne forró) legyen és már lehessen formázni. Ekkor megkenem a sajtkrémmel, füstölt sajtot szórok rá, és a folpack segítségével ÓVATOSAN feltekerem. Ha túl hideg, összetörik, ha túl meleg, nem göngyölíthető ezért figyeljünk arra, hogy még meleg legyen, de ne forró! Ha meg akarjuk bolondítani, akkor 5 dkg vajon 1 ek lisztet pirítok, majd felöntöm annyi FORRÓ tejjel, míg híg Besamell mártás t nem kapok. Ebbe szerecsendiót keverek, sózom, majd mártásként a puliszkát tálalhatom vele.

Újévkor rakott lencsét ettünk. Hozzá a már ismertetett vega töltött káposztával.

Vega rakott lencse:
Hozzávalók 4 személyre:
1 csomag lencse
2,5 dl rizs
1 csomag szójagranulátum
1 nagy tejföl
15 dkg reszelt sajt.
majoránna, babérlevél, ecet, só, bors, ételízesítő
A lencsét előző este beáztatom, hogy jól ellepje. A vízbe ecetet teszek, egy keveset, hogy pikáns íze legyen, + babérlevelet. A szóját előző este sós vízbe áztatom. Elkészítés előtt a szójáról leöntöm a levet, kimosom, majd kinyomkodom a víztől és kevés olajon majoránnával megpirítom. Ételízesítővel ízesítem. A megszállottabbak hagymát piríthatnak és ezen futtathatják meg a szóját. Ha kész, félreteszem. A lencséről leöntöm a vizet, majd újra felöntöm vízzel, sózom, borsozom és picike ecetes vízben puhára főzöm. Ha víz marad rajta, leöntöm róla. Rizset készítek, ha kész, egy kivajazott tepsi aljára rizst rakok, picit sózom. Erre megy a lencse, majd a szójagranulátum, tejföl, újra rizs, szintén picikét sózom lencse, szója és tejföl, majd rizs, a tetejére pedig sajtot reszelek, ha marad tejföl még, megkenhetem vele.  Tepsiben 40 perc alatt közepes hőfokon összesütöm.

Mint láthatjátok, répa, burgonya, hüvelyesek (bab, lencse, sárgaborsó), kukoricakonzerv, mirelit mindig van kéznél. Tehát télen is, amikor nincs „zöldségszezon” simán ehetjük ezeket. Egészségesek, tele vannak fehérjével, laktatóak és kellően elkészítve nagyon finomak.

Megosztok még veletek egy tegnap készített ételt, ez a kukoricapástétom.
Mellesleg mindenből lehet pástétomot készíteni. Babból, lencséből, magvakból. Erről majd később, ízelítőnek pedig íme a kukoricapástétom.

Hozzávalók:
1 doboz kukoricakonzerv, vagy 2 cső csemege kukorica. Ha nem konzervvel dolgozunk, előtte a kukoricát enyhén sós vízben megfőzzük.

A kukoricát botmixerrel, vagy turmixxal ledaráljuk, a levét előtte öntsük le, mert édes lesz tőle. Hozzáadunk egy kevés sót, egy kevés VAJAT (margarin, nem jó) kb 5-10 dkg ot, majd egy kevés szerecsendiót reszelünk bele, esetleg reszeltből egy csipetnyit, ha van lime reszelt héjával bolondíthatjuk meg, majd mixerrel újra összedolgozzuk. Ha kész, kenyérre, pirítósra kenve finom reggeli pástétom!

  • Digg
  • Del.icio.us
  • StumbleUpon
  • Reddit
  • RSS

Az elmaradt dolgok.

Hát, szép blogger vagyok, mondhatom. De a kimaradásomat ígéretem szerint, most pótolom.
Íme: a névnapi menü

"Rakott csoda"
Hozzávalók:
1 nagy csomag tetszés szerinti durumtészta (lehetőleg nagykocka, de bármilyen jó)
1 kg alma
kevés ízlés szerinti lekvár, vagy jam (barackkal a legfinomabb)
Cukor, fahéj, dió

A tésztát megfőzöm, leszűröm, majd egy vajjal kikent tepsi aljára rakok 1 réteget. Az alma csutkáját középen kivátom, majd karikákra vágom, a tésztára helyezem, pöttyökben lekvárt teszek rá, megszórom fahéjas cukorral, és kevés dióval. Erre szintén tésztát rakok, majd az előbbiek szerint alma, fehéjas cukor, lekvár, dió, majd a tetejére tésztát és fahéjas cukorral meghitem. Kb 40 percre közepes hőfokon tepsiben megpirítom, majd hagyom kihűlni, így tálalom!

Padlizsánkrém (Vignetta) ahogyan anyukám csinálja
Hozzávalók:
1 kg padlizsán
1 tubus majonéz (kitartóbbak tojás nélkülit is készíthetnek, ezt később leírom majd, hogyan lehet tojás nélküli majonézt készíteni.)
1 kis pohár tejföl
1 kis fej hagyma
1 kk mustár
só, bors, cukor, citromlé, olaj

A padlizsánt gázláng felett addig pirítom, míg kissé kormos nem lesz. Ezt tepsiben is eljátszhatjuk, de akkor nem lesz olyan finom íze. Ha megsült, lehúzom a héját, majd lehetőség szerint FA késsel, esetleg fakanállal megpróbálom apróra, szinte pépesre aprítani, ha ez nem sikerül, akkor turmixal párat tekerek rajta, vagy robotgéppel összepűrésítem. A tejfölt, majonézt, mustárt, ízlés szerint cukrot és citromlevet, valamint kevéske olajat alaposan, tartárnak összekeverem, majd belereszelem kis lyukú reszelőn a hagymát és belekeverem a padlizsánkrémet. Pirítóssal isten finom! Legalábbis itt bent, nagy sikert aratott! :)

  • Digg
  • Del.icio.us
  • StumbleUpon
  • Reddit
  • RSS

Tökből hús? MICSODA?!!??

Folyton keresgélem azokat a dolgokat, amik némileg képesek pótolni a húst. A problémám, hogy nem igazán találtam még olyat, ami állagban is, ízben is kielégíti az igényeimet, nem négyszög alakú, nem kell órákat pancsolni vele, míg elkészül és finom is. DE MIT HALLOTTAM! Egy ismerősömmel a tökről beszéltünk tegnap. Elmondta, hogy Ők egy nagy darabot vágnak ki a tökből, kimagozzák és azt teszik zöldséglevesbe és amikor megfő, olyan az állaga, mint a húsnak.. Nemsokára kipróbálom és megosztom veletek! Ha valóban olyan, mint amilyennek leírta, megtaláltam az olcsó és finom „húspótlót”

  • Digg
  • Del.icio.us
  • StumbleUpon
  • Reddit
  • RSS

Tökölj csak!

Itt van az ősz, itt van újra….Gondoljunk az őszre! Megvan? Melyik zöldség jut először eszedbe róla! IGEN! A tök! Mi más. Ráadásul a sütőtök, az édes, zamatos, sárga sütőtök. Már összefut a számban a nyál, ha belegondolok is. Tavaly kint voltunk a sütőtök fesztiválon, amit ez idáig Nagydoboson rendeztek meg. Idán bár nem volt, de mivel a gyerek is szereti, én is szeretem és a feleségem is, hát felkerekedtem és befektettem egy fej tökre. Bár számtalan gondolat kering a fejemben, azt hiszem, a vége feléből tökleves lesz, a másik feléből pedig sült tök.

Bár a sütőtök levest nem próbáltam még, de sárgadinnye krémlevest igen, s bár az a dinnye állaga miatt elég rosszra sikerült (finom volt de rendkívül rusnya, kislibazöld színű), bízom benne, hogy a szép sárga tökből sikerül valami finomat és szépet is varázsolni. Mert ugyebár, nem mindegy, mit eszünk! Néha nem elég az íz.

Sütőtök (krém) leves

Hozzávalók:

1 sütőtök
2 dl tejszín
1-2 ek liszt
1 csipet só
2-3 szegfűszeg
1 kevés fahéj
cukor

A tököt apró kockára vágom, kevés vízben megpárolom, majd az egyik felét kiveszem, a tejszínhez öntöm a lisztet és alaposan elkeverem, majd a másik felét felöntöm a lisztes tejszínnel, hozzáteszem a tetszés szerinti cukrot és sót, majd botmixerrel, vagy turmixgéppel pürésítem és annyi vízzel engedem fel, hogy krémes sűrűségű leves állagot kapjak. Ha kész, visszateszem bele a tök másik felét, hozzáteszem a szegfűszeget, fahéjat és felrottyantom. Hidegen is, melegem is finom.

Létezik egy B verziója is. Ugyanígy felaprítom a tököt, egy fej hagymán mepirítom, felöntöm vízzel és zöldségleves kockával (én Maggi erőleves kockát használok), majd puhára főzöm. Aztán újra a felezős eljárás és mixelés, majd a tök vissza. Kicsit más. Ez sós, az pedig édes, fogyassza mindenki belátása és nyalánksága szerint!

A sütőtököt sütőben elkészíteni nagyon egyszerű. Én alufóliába csomagolom, előtte picikét sózom, majd berakom előmelegített sütőbe. A végén, ha a tököt már sercegni hallom, leveszem a fóliát és kicsit megpirítom. Finom, édes, pépes, isteni! De a tök mellett ezt meg lehet tenni répával, burgonyával, céklával, bármivel.

Jó étvágyat!

Ne feledjétek, a héten beszámolok a névnapi laktovega csemegékről! J

  • Digg
  • Del.icio.us
  • StumbleUpon
  • Reddit
  • RSS

A húsevésről avagy egyek-ne egyek? (vallomás)

Őszinte vallomással tartozom. Csak 1,5 éve nem eszem húst. Azelőtt én is a ragadozó társadalom szerves része voltam, s vegetáriánus ismerőseimre furcsa szemmel néztem. Majd jött az életmódváltás, és minden megváltozott. Egy meditációs tanfolyamra jártunk és az előadó mondta, hogy majd meglátjuk, hogy egy idő után abbahagyjuk a hús evését, én pedig mondtam magamban, hogy "Te hülye vagy, méghogy én a húsevést, na persze" és jót mosolyogtam rajta. Majd jött a rendszeres meditálás és egyik nap ettem húst, másik nap nem ettem húst. A fene sem akart vegetáriánus lenni. Nagyon nehéz volt átállni húsevésről lakto vegetáriánus táplálkozásra, de egyszerűen nem tudtam többé húst enni. Na remélem, kellőképp elijesztettelek kedves olvasó, de hidd el, a dolgok az életben vonzzák egymást, s hiába akarod, vagy nem akarod, megtörténik. Velem így volt a hús elhagyásával, amit nem bánok. Mitöbb, azóta belemélyedtem a vegetáriánus táplálkozásba, s iszonytató, rémisztgető cikkeket olvastam ezzel kapcsolatban.
Sokan azt gondoljuk, hogy ha a húst lefagyasztjuk, sokáig lehet a mélyhűtőben anélkül, hogy baja lenne. NEM IGAZ. A hús egy halott szövet, ami csak akkor "él" a keringés által, ha az eredeti környezetében, élő állatban van. Viszont, ha már nincs keringés el kezd bomlani. Idővel ugyan, de szép lassan a fagyasztóban a hús rohadozni kezd és pontosan olyan toxinokat termel, mint ha dög lenne, ergo, bomlott húst eszik, aki eszik (hogy még szűkítsem a kört, dögöt eszik). Másik érdekes tény, hogy az állat, ha megölik, ellenkezik, fél, retteg, és mint az embernél is történik, hormonok szabadulnak fel, köztük adrenalin, ami a hús bomlásával (keringés hiányában) nem ürül ki a szövetekből, így azon az adrenalinon felül, ami bennünk termelődik, plusz, fölösleges adrenalint viszünk be a szervezetünkbe, amitől idegesek, feszültek, stresszesek leszünk. És természetesen ne feledkezzünk meg arról, hogy azzal, hogy húst eszünk, ha közvetlenül nem is, de közvetlen gyilkolunk, hiszen miértünk (is) ölik meg szerencsétlen állatot. Én ilyenkor azzal példálózok, hogy gondoljuk el, hogy van egy nálunk nagyobb lény, aki minket fogyaszt el, jól megkerget, majd megfogják a farkunkat és szíven szúrnak minket, vagy éppen a friss, zsenge húsú kis gyermekeinket ölik meg, citromot tesznek a szájába és piros, ropogósra sütik a pici babáinkat. Nem jó gondolat ugye? Arról pedig még nem is szóltam, hogy így, másfél év távlatában kijelenthetem, nem is tudjuk, milyen íze van a húsnak. Gyerekkorunk óta belénk ívódik a hús íze, anélkül, hogy tudnánk, milyen. Elárulom, nem finom. Van egy olyan jellegzetes, nem is tudom mihez hasonlító aromája, amit nem is gondoltam volna. Már képes vagyok egy zselatint tartalmazó joghurtban megérezni az "állat ízét". Sok tény van, amit idővel megosztok veletek, de csak javasolni tudom, ha elhagyni nem is teljesen, de csökkenteni próbáljátok meg a húsevést, vagy próbáljátok ki egy hétig a vega kajálást. Finom, változatos, érdekes és azt beszélik, nekünk vegáknak sokkal jobban élesednek az ízérzékelései, s a pletykát csak magamon tapasztalva, de megerősíthetem, ami engem érint, igaz.

  • Digg
  • Del.icio.us
  • StumbleUpon
  • Reddit
  • RSS

Névnap és receptek

Általában futtában látogatom meg édesanyámat. Valahova mindig rohanok. Vagy haza, vagy vásárolni, ide-oda, de tegnap volt időm leülni és beszélgetni. Mivel lassan közeleg a névnapom szokás munkahelyen ünnepelni, ilyenkor az illetékes névnapos mindenféle földi jóval látja el a kollegákat. Nálam sem lesz ez másképpen, de mivel dolgozom, édesanyámat kértem meg, hogy segítsen az ételek elkészítésében. Idebent, amikor közöltem, hogy vega kaját fogok hozni, egy kollegám máris nemtetszését fejezte ki. És igen, bár lehetnék tekintettel a „ragadozókra” is, ilyenkor egy kis betekintést engedek a világomba: Mit eszek én? (mert hát gyakran kérdezik, de a válasz annál ritkábban tetszik). Tavaly gomba-
 és szójafasírot, zöldségragut, valamint vega töltött káposztát, ami közül majd mindnek sikere volt a ragun kívül (ronda de finom :) ). Hogy idén mi lesz? Legyen meglepetés, de ígérem, a névnap után kíváncsi olvasókkal megosztom. Annyit ígérhetek, mindenki nyáltermelését kellőképp beindítom. Legyen a mai nap az első, amikor megosztom veletek a tavalyi névnapom menüjét.

Gombafasírt

Hozzávalók:
½ fej nagyobb vöröshagyma (az intenzívebb ízek kedvelőinek lila vagy fehér (vigyázz a fehér hagyma nagyon csíp!)
Kb 35 dkg gomba.
1 vizes zsemle
petrezselyemzöld
só, bors
pirított hagyma (esetleg knorr hagymakocka)
Zsemlemorzsa

A gombát ledarálom, a levét kinyomkodom, egy zsemlét finoman beáztatok, majd a gombával ALAPOSAN összedolgozom. Sózom, borsozom, petrezselyem zöldet apróra vágom, majd a masszához teszem, valamint apróra vágott hagymát üvegesre pirítok, hagyom kihűlni és a masszához keverem, amit így, még egyszer alaposan összedolgozok (én gyakran használok knorr hagymakockát így nem kell vesződni a pirítással és ugyanolyan finom, de javaslom, hogy ha ezt használtok, a sózásra figyeljetek előtte, mivel a kocka is sós egy picit). Ha a massza túl híg és lágy, még egy áztatott zsemlét lehet hozzáadni. Olajat forrósítok serpenyőben, majd apró gombócokat formázok ezeket egyenként zsemlemorzsába forgatom, majd forró olajban barnára sütöm, kiveszem, lecsepegtetem és egyenként papírtörlőre rakom.

A gomba helyett BÁRMILYEN zöldséget lehet használni. Répát, tököt, cukkínit, padlizsánt, patisszont. Ilyenkor a zöldséget kis lyukú reszelőn lereszeljük, esetleg ledaráljuk, kicsit sózzuk, majd hagyjuk állni, ha „kiengedte” a levét, kiszedjük és szárazra nyomkodjuk.

A szójafasírt roppant egyszerű: végy valamelyik boltban szója fasírtport, készítsd el a leírt utasítás alapján, edd meg :)

Zöldségragu

Hozzávalók:
½-1 fej vöröshagyma
Tetszés szerinti zöldségek (uborka, paprika, paradicsom, cukkíni, padlizsán, répa, tök, stb).
Egy-két ek. ketchup, vagy paradicsom sűrítmény
Só, bors, pirospaprika, őrölt kömény, vagy majoránna

A zöldségeket kisebb kockára vágjuk. Olajon hagymát üvegesre pirítunk, majd rátesszük a zöldségeket, és kicsit megpároljuk őket, majd 3-4 Ek pirospaprikát teszünk rá, beletesszük a paradicsomsűrítményt, vagy ketchupot, sózzuk, borsozzuk, tetszés szerint köményt vagy majoránnát teszünk bele, majd felöntjük 2 dl vízzel és tovább pároljuk, míg meg nem puhul. Barna rizzsel, durumtésztával, rizzsel, vagy bármilyen tetszőleges körettel tálaljuk.

Egy jó tanács:
Először a „kemény” zöldséget tegyük bele puhulni (répa, uborka, paprika, stb), majd ezután a puhábbakat, mint pl. a cukkíni, padlizsán, paradicsom, stb. Mert elég hamar szétfő és a fent említett chokito-s kinézetet kapja


Vega töltött káposzta

Hozzávalók:
1 fej vöröshagyma
egy-két marék gersli (árpagyöngy)
Fél zacskó natúr szója granulátum (nagyobb boltokban, vagy drogériákban, bio boltokban kapható)
1 fej káposzta (ínyenceknek savanyított káposzta és kelkáposzta)
só, bors, paprika
1 kis paradicsomsűrítmény

A káposztát vízben megabárolom, majd hagyom kihűlni, amikor langyos lesz, egyenként leveszem a leveleket. Félreteszem. Hagymát kockára vágok, kevés olajon megpirítom, félreteszem. A szóját MÁR ELŐZŐ este beáztatom, hagyom megpuhulni, majd a káposzta készítése előtt még párszor átmosom, vegetás vízben felfőzöm, majd a levét leöntöm. Gerslit lassú tűzön megfőzöm, míg megdagad, majd a hagymát, a gerslit és a szóját pirospaprikával, sóval, borssal összekeverem, és a káposztákat megtöltöm vele, majd egy nagy edénybe rakom és lassú tűzön főzni kezdem. Mikor már forr, a paradicsomsűrítményt egy dl vízzel elkeverek, majd a főző léhez adom, és lefedve tovább főzöm, míg kevés leve nem marad. Ha megfőzz, alaposan konyharuhákba bugyolálom, hogy tovább dunsztolódjon, majd tálalás előtt leveszem róla. Az ínyencek főzés helyett süthetik is. Ők az előkészített natúr káposztákat tűzálló tálba tegyék, szorosan egymás mellé, öntsenek alá kevés paradicsomsűrítményes vizet, majd alaposan locsolják meg tejfellel (lehetőleg zsíros tejfellel), fedjék le, majd ha már fő egy ideje, vegyék le a fedőt és pirítsák kicsit rá a tejfelt.

Remélem, kellően felcsigáztam mindenkit, a névnapi receptekhez.

Jó étvágyat! (ígérem, a névnapi menühöz már fotók is készülnek majd)

  • Digg
  • Del.icio.us
  • StumbleUpon
  • Reddit
  • RSS